Jak i kiedy stosować serum do twarzy z retinolem Nanoil?

Serum z retinolem nadal nie ma sobie równych w walce z przebarwieniami, trądzikiem, a także objawami starzenia się skóry. Bardzo ważne jest, aby wybrać produkt z dobrym składem i przestrzegać kilku zasad przy jego stosowaniu. Szczególnie polecamy wybór serum z retinolem firmy Nanoil, który zbiera pozytywne opinie na całym świecie. W tym wpisie dowiecie się jak i kiedy je stosować, a także gdzie można zamówić wybrany przez nas kosmetyk. 

Co to jest retinol? 

Na początek krótko wyjaśnimy, czym właściwie jest retinol. Otóż jest to jedna z pochodnych witaminy A, która z kolei jest zaliczana do witamin młodości. Jest jedną z najbardziej przebadanych substancji kosmetycznych i ze względu na swoje właściwości odmładzające wciąż zyskuje popularność. 

Dla kogo serum z retinolem Nanoil będzie odpowiednie?

W Internecie można spotkać wiele opinii, które mówią, że retinolu nie powinny stosować osoby z wrażliwą skórą. Na szczęście serum z retinolem Nanoil jest odpowiednie dla każdego bez wyjątku. Oznacza to, że zarówno posiadaczki wrażliwej, trądzikowej, problematycznej, dojrzałej, normalnej, suchej i tłustej cery mogą zaopatrzyć się w ten produkt. Retinol jest rekomendowany osobom, których skóra zaczęła się już starzeć. Warto więc sięgnąć po niego pomiędzy 25 a 30 rokiem życia. Niemniej jednak nigdy nie jest za późno na poszerzenie swojej pielęgnacji o ten kosmetyk.

Kiedy stosować serum do twarzy z retinolem Nanoil? 

Jaka pora dnia będzie odpowiednia? 

Retinol powinno się włączyć tylko i wyłącznie w wieczorną pielęgnację. Jest to podyktowane względami bezpieczeństwa. Podczas nałożenia go rano, promienie słoneczne w ciągu dnia mogłyby podrażnić skórę. Na zachętę dodamy, że nocą wszystkie składniki aktywne są lepiej wchłaniane przez organizm. 

Jaka pora roku będzie odpowiednia? 

Nieraz spotkałyśmy się z opinią, że latem nie wolno stosować serum z retinolem. Cóż, nie zgodzimy się z tym. Najlepszy czas na rozpoczęcie kuracji retinolem jest jesienią, bądź zimą. Jednak nie trzeba jej przerywać latem. Niezależnie od pory roku zawsze powinnyśmy stosować krem z filtrem SPF 30 lub SPF 50. W wakacje trzeba wybrać po prostu mocniejszy i reaplikować go jeszcze częściej. Niemniej jednak jeśli wybieracie się na słoneczne wakacje to nie ma potrzeby zabierania retinolu – leżąc na plaży i pływając w morzu nie przyniesie on wiele korzyści. 

Ile razy w tygodniu nakładać serum z retinolem? 

Jesteśmy przyzwyczajone, że tonik czy krem nakładamy na twarz codziennie. Serum z retinolem powinnyśmy traktować bardziej jak peeling. Oznacza to, że początkowo raz w tygodniu będzie wystarczające. Następnie co kilka tygodni można stopniowo zwiększać tę częstotliwość. 

Jak stosować serum z retinolem Nanoil? 

Wyjaśnimy to w punktach. Wieczorna pielęgnacja twarzy z wykorzystaniem serum z retinolem będzie wyglądała następująco: 

1. Oczyszczenie wybranym żelem, mydłem, bądź emulsją

2. Tonizacja hydrolatem lub tonikiem

3. Odczekanie aż twarz całkowicie wyschnie

4. Na suchą twarz nakładamy serum z retinolem. Pipetę przykładamy bezpośrednio do twarzy i wylewamy na nią kilka kropelek. Następnie wykonujemy delikatny masaż

5. Po wchłonięciu się serum nakładamy krem bądź olejek na noc

Gdzie kupić serum z retinolem Nanoil? 

Na koniec dodamy, że kosmetyk jest naprawdę duży, bo ma aż 50 ml. Jedna buteleczka serum z retinolem Nanoil starcza więc na miesiące regularnego stosowania. Jeśli chcecie więcej o nim poczytać, bądź go zamówić to zrobicie to między innymi poprzez stronę www.nanoil.pl