Jak nakładać korektor? Triki i porady oraz zastosowania korektora, o których nie wiedziałaś.

Niby to takie proste. A kiedy patrzysz na zdjęcia lub w lustro, widzisz źle zakryte przebarwienia i plamki, niewłaściwie rozjaśnione części twarzy i inne niespodzianki. Jak prawidłowo nakładać korektor? korektor-do-oczuPoznaj kilka przydatnych zasad.

Korektor – właściwości, odcień i konsystencja.

Dziś mamy wysyp korektorów na rynku kosmetycznym. I bardzo trudno jest wybrać ten właściwy. Przy zakupie korektora zwracaj uwagę na kilka rzeczy. Korektory, tak jak inne kosmetyki, przyporządkowane są do rodzajów cery. Wybierz oczywiście ten właściwy. Drugą ważną kwestią jest odcień. Nic nie wygląda gorzej na twarzy jak ciemne plamki korektora ukrywające przebarwienia lub jasne plamy pod oczami położone na sińce. Kolor korektora powinien być jednocześnie o dwa odcienie jaśniejszy od odcienia podkładu i kolorytu cery. Nie będzie to łatwe zadanie – postaraj się jednak dopasować właściwy odcień kosmetyku. Równie ważna jest konsystencja korektora. Produkty w płynie mogą wybrać osoby z suchą cerą, w sztyfcie – osoby posiadające cerę tłustą, a korektory w kremie są odpowiednie dla każdego rodzaju skóry.

Triki i porady – jak nakładać korektor.

Cienie po oczami. Zazwyczaj krem nawilżający nanosimy tuż pod oczy. Słusznie. Tak samo jednak postępujemy z korektorem. Jest to działanie błędne. Nakładając korektor pod dolną powieką, ukrywamy zasinienia, ale tym samym powiększamy opuchnięcia, które mogą tam być. Korektor musimy zaaplikować wzdłuż dolnej powieki i na środku policzka – musi się utworzyć coś na kształt trójkącika. Korektor dobrze wklepujemy w skórę i pudrujemy.

Często malujesz kreski na powiekach? Jeśli zdarzy się tak, że jedna z nich będzie krzywa lub eyelinerem pobrudzisz powiekę, użyj korektora, by skorygować ten błąd. Wykorzystaj cienki pędzelek i zamaluj korektorem czarną kredkę – wyrównaj jej kontury. Ten sam trik wykorzystaj, gdy pobrudzisz skórę tuszem do rzęs, kredką do brwi lub innym kosmetykiem kolorowym.

Rozświetlanie oczu i ust. Ten trik zna chyba każdy; nie zaszkodzi go jednak przypomnieć. Korektor nakładamy w wewnętrznych kącikach oczu, pod łukiem brwiowym i na środku powieki ruchomej. Jeśli chcesz rozjaśnić i optycznie powiększyć usta, nałóż korektor wzdłuż linii warg. Zrób bardzo cienką kreskę; gruba warstwa kosmetyku sprawi, że twoje usta będą wyglądały na sztucznie napompowane.

Opadająca powieka. Jeśli masz ten problem, użyj korektora. Kosmetykiem optycznie powiększysz oczy i podniesiesz powieki. Nałóż produkt na fałd skórny, który przykrywa powiekę. To samo możesz zrobić z jasnym cieniem, rozświetlaczem do policzków lub pudrem.