Jak pielęgnować włosy farbowane? Kosmetyki Vitamino Color od L’Oréal Professionnel.

loreal-vitamino-colorCzęsto farbujesz swoje włosy? Zastanawiasz się, co zrobić, aby pasemka jak najdłużej zachowały swój nowy kolor? L’Oréal Professionnel ma dla ciebie rozwiązanie: używaj kosmetyków pielęgnujących włosy farbowane Vitamino Color.

Nowa seria zawiera cztery kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji włosów farbowanych.

W jej skład wchodzą: dwa rodzaje szamponu, maska i odżywka. Produkty chronią kolor przed blaknięciem, wzmacniają intensywność koloru i przedłużają jego trwałość. Sprawiają, że włosy nabierają blasku, są wygładzone i miękkie w dotyku. Z kosmetyków można skorzystać w wielu salonach fryzjerskich.

Jednym z kosmetyków, który znajduje się w nowej linii L’Oréal Professionnel, jest szampon zapewniający trwałość jasnych i delikatnych kolorów. Jak działa ten specyfik? Szampon zawiera specjalny składnik, który chroni włosy przed wnikaniem w ich strukturę wewnętrzną wody. Ta z kolei mogłaby powodować blaknięcie koloru. Podczas mycia włosy nie tylko zostają odżywione – trwałość koloru zostaje przedłużona. Drugi szampon natomiast oczyszcza skórę głowy, nadaje włosom lekkość, ułatwia szczotkowanie i zachowuje kolor na dłużej. Pojemność butelek z szamponem wynosi 250 ml.

Maska do włosów koloryzowanych zapewnia odżywienie, regenerację i nabłyszczenie. Kosmetyk rozprowadza się na umytych i osuszonych włosach. Po około minucie maskę należy dokładnie spłukać. W słoiczku mieści się 200 ml produktu.

Ostatnim kosmetykiem z serii Vitamino Color jest odżywka przedłużająca trwałość koloru. Kosmetyk zapewnia odżywienie i wygładzenie pasemek oraz ułatwia ich rozczesywanie. Odżywkę należy nałożyć na czyste i suche włosy. Po dwóch lub trzech minutach produkt trzeba dokładnie spłukać. Jedno opakowanie zawiera 150 ml kosmetyku.