Jak przedłużyć trwałość makijażu na cerze tłustej?

Wykonanie trwałego makijażu na cerze tłustej jest nie lada wyzwaniem. Niezależnie od tego, jakich kosmetyków użyjemy, to i tak po jakimś czasie będziemy się błyszczeć lub wyglądać sztucznie, gdy użyjemy za dużo pudru matującego. Co zrobić? Poznaj kilka trików, które ułatwią ci zrobienie makijażu.

Po pierwsze, nawilżanie.


Wydawać się może, że skóra tłusta nawilżania nie wymaga. Nic bardziej mylnego. Każdy rodzaj cery potrzebuje odpowiedniej ilości płynów lub substancji natłuszczających. Do skóry tłustej wybierz lekkie kosmetyki nawilżające, bez silikonów i innych sztucznych składników; muszą to być takie produkty, które nie zapchają porów skóry i nie spowodują wysypu krostek. Nałóż krem nawilżający na skórę twarzy i poczekaj aż całkowicie wsiąknie. Potem zrób makijaż.

Po drugie, baza.

Ten kosmetyk przedłuży trwałość makijażu. Bazę wybierz pod względem potrzeb i rodzaju skóry. Dobrze sprawdzą się bazy matowe lub silikonowe. Powinny mieć lekką, beztłuszczową konsystencję. Wklep bazę palcami i odczekaj chwilę aż wchłonie się w skórę.

Po trzecie, korektor.

Najlepsze będą korektory antybakteryjne, z cynkiem – pierwiastkiem, który często wykorzystywany jest w leczeniu trądziku. Korektor powinien mieć lekką formułę. Dobre będą korektory w sztyfcie lub w kremie. Płynne korektory nakładaj w minimalnych ilościach.

Po czwarte, podkład.

Podkłady do cery tłustej powinny mieć na opakowaniu adnotację „oil – free”. Dobre będą podkłady matujące, silikonowe, z krzemem, talkiem lub miką. Podkłady do skóry tłustej nie mogą mieć gęstej i ciężkiej konsystencji. Najlepszym sposobem aplikowania podkładu jest ostemplowanie twarzy szerokim i płaskim pędzlem. Pamiętaj, że odcień podkładu powinien być o ton lub dwa jaśniejszy od kolorytu cery.

Po piąte, puder transparentny.

Cały makijaż utrwal pudrem transparentnym. Ten rodzaj jest najlepszy dla skóry tłustej, ponieważ jednocześnie matuje i stapia się z odcieniem cery i podkładu. Puder nałóż miękkim i dużym pędzlem. Delikatnie omieć twarz; nadmiar matu nie jest modnym elementem makijażu tego sezonu.

Po szóste, bibułki matujące.

Ten gadżet miej zawsze przy sobie. Dzięki bibułkom pozbędziesz się nadmiaru sebum. Po zastosowaniu takiej bibułki matującej twarz muśnij pudrem transparentnym.