Najpopularniejsze metody przedłużania rzęs. Poznaj je wszystkie!

Pragniesz kinowego efektu na swoich oczach? Wybierz przedłużanie metodą Hollywood Effect. Chcesz mieć teatralnie seksowne i maksymalnie długie rzęsy? Idealna dla Ciebie będzie metoda Volume Russian Style. A co, jeśli pragniesz naturalnego efektu? Wyłącznie dobra odżywka do rzęs. Istnieją różne metody przedłużania rzęs, a każda z nich ma swoje wady i zalety. Opowiadamy o nich poniżej.

Rzęsy to krótkie włoski, które znajdują się wokół naszych oczu. Z natury są cienkie, choć można spotkać szczęściary od urodzenia zachwycające gęstą oprawą oczu. Większość pań musi jednak ratować się na inne sposoby. To dlatego wymyślono różne metody przedłużania rzęs, które pozwalają wydłużyć, zagęścić i poprawić ich wygląd. Niestety w większości nie mają one pozytywnego wpływu na kondycję i zdrowie.

Poznaj wszystkie METODY PRZEDŁUŻANIA RZĘS!

Tradycyjne sztuczne rzęsy

Najczęściej metody przedłużania rzęs gwarantują efekty na jakiś czas. To porównanie warto rozpocząć jednak od jednorazowego sposobu na piękne spojrzenie. Sztuczne rzęsy na pasku lub w drobnych kępkach najczęściej stosuje się na ważne okazje np. imprezę, wesele, randkę. Największą ich zaletą jest możliwość samodzielnej aplikacji. Trzeba mieć jednak nieco wprawy i zdolności manualnych, aby przykleić sztuczne rzęsy równo. To rozwiązanie stosunkowo tanie i łatwo dostępne. Paski kupimy w każdej dobrej drogerii, a ich koszt nie jest mocno obciążający dla portfela. Co z tego, skoro mają znacznie więcej wad?

 • Trzeba mieć wprawę i cierpliwość, aby przykleić sztuczne rzęsy.
 • To rozwiązanie jednorazowe, bo rzęsy zdejmuje się przy demakijażu.
 • Sztuczne rzęsy mogą odkleić się w trakcie dnia np. w kącikach oczu.
 • Efekt jest bardzo sztuczny, zwłaszcza kiedy rzęsy przyklei się krzywo.
 • Syntetyczne rzęsy na pasku mogą uczulać i podrażniać.

Przedłużanie rzęs metodą 1:1

Czas na metody przedłużania rzęs, które działają nieco dłużej. Najprostsze i najpopularniejsze jest przedłużanie rzęs metodą 1 do 1. To sposób aplikacji rzęs polegający na doklejeniu „włosek po włosku” każdej pojedynczej sztucznej rzęsy do każdej naturalnej. Zaleta tej metody polega na tym, że można wykonać ją niemal w każdym salonie kosmetycznym, w którym przedłuża się rzęsy. Efekty są natychmiastowe i oko może diametralnie zmienić swój wygląd. Mnogość rodzajów rzęs, ich długości i typu skrętu sprawia, że za pomocą sztucznych rzęs można nadać oczom nowy kształt. Niestety nie jest to metoda idealna, ma wiele istotnych wad.

 • Syntetyczne kleje i rzęsy z materiałów pochodzenia zwierzęcego mogą uczulać.
 • Zabieg jest czasochłonny, bo wizyta u kosmetyczki może trwać nawet do 2 godzin.
 • Przedłużanie kosztuje dużo więcej niż zakup dobrej odżywki do rzęs.
 • Rzęsy po doczepianiu wymagają suszenia, ograniczenia makijażu i ostrożności.
 • Uzyskane efekty jedynie imitują naturalnie piękne i długie rzęsy.
 • Konieczne jest regularne pojawianie się na uzupełnianie ubytków.
 • Takie metody przedłużania rzęs dają efekt tylko na średnio 4-6 tygodni.

Przedłużanie rzęs metodami objętościowymi

Coraz chętniej zamiast rzęs 1 do 1 wybiera się przedłużanie metodami objętościowymi. Najpopularniejsze jest przedłużanie 2D (dwie rzęsy sztuczne do jednej naturalnej) albo 3D (trzy sztuczne do jednej własnej). Kępki rzęs, które można przykleić do każdego włoska, mogą liczyć nawet do ośmiu cienkich sztucznych rzęs. Niestety metody przedłużanie rzęs takie jak Volume Russian Style albo Hollywood Effect (również zaliczane do metod objętościowych) są już na tyle zaawansowane, że bardzo trudno o doświadczoną kosmetyczkę, która wykona takie przedłużanie. Efekty uzyskane w ten sposób są najbardziej wyraziste. Szkoda, że minusów jest więcej niż plusów.

 • Bardzo duża liczba rzęs przyklejonych do naturalnych włosków może je osłabiać.
 • Regularne przedłużanie może prowadzić nawet do łysienia powiek.
 • W tych metodach najchętniej wykorzystuje się rzęsy mink, które najczęściej uczulają.
 • Przedłużanie objętościowe to najdłuższy zabieg ze wszystkich.
 • Jeden zabieg może kosztować nawet kilkanaście razy więcej niż maskara.
 • Uzyskane efekty są bardzo teatralne i utrzymują się tylko 1-2 miesiące.
 • Uzupełnianie ubytków jest konieczne, bo każda zgubiona kępka psuje efekt.
 • Rzęsy po przedłużaniu wymagają delikatnego obchodzenia się z nimi.

Inne metody przedłużania rzęs

Maksymalne zagęszczenie można uzyskać na wiele sposobów. Różne metody przedłużania rzęs zakładają, że można dopasować się do preferencji każdego i spełnić nawet najdziwniejsze oczekiwania. Możliwe jest doczepianie rzęs kolorowych, a nawet w kolorach tęczy. A dla wyrównania efektu między górnymi rzęsami w stylu Hollywood a włoskami na dole, przedłużanie można wykonać również na dolnej linii rzęs. Wariacji na temat przedłużania jest wiele. Jednak nie zawsze trzeba posiłkować się setkami sztucznych rzęsek i syntetycznym klejem. Bardzo dobra alternatywa dla przedłużania to odżywki do rzęs i brwi, wśród których najpopularniejsze jest serum Nanolash. Poznaj inne metody przedłużania rzęs i porównaj sama.

ODŻYWKA DO RZĘS NANOLASH

ODŻYWKA DO RZĘS NANOLASHDlaczego, jeśli wymieniamy metody przedłużania rzęs, nigdy nie pomyślimy o tym, że najbezpieczniejsza i najbardziej naturalna jest odżywka do rzęs? Zawsze nasze pierwsze myśli krążą wokół przedłużania 1:1 albo różnych innych metod. Nanolash to świetna alternatywa dla wszystkich powyższych metod, które mają niestety więcej wad niż zalet. Jakie zalety ma stosowanie odżywki do rzęs?

 1. Nie trzeba korzystać z pomocy stylistki rzęs.
 2. Nakładanie serum jest bardzo proste.
 3. Wystarczy kilka minut dziennie, wieczorem.
 4. Kilkukrotnie tańsze niż inne metody przedłużania rzęs.
 5. Najbardziej naturalne i piękne efekty.

Odżywka o pojemności 3 ml wystarcza na okres 4-6 miesięcy kuracji, przy założeniu, że stosujemy ją codziennie. Aplikacja tego serum jest banalnie prosta (polega na tym samym, co malowanie eyelinerem), a efekty są zaskakujące. W ciągu kilku tygodni rzęsy nabierają długości, zwiększają swoją objętość i zmieniają odcień na ciemniejszy. Bardziej wyraziste spojrzenie nie musi być wyłącznie wynikiem wielogodzinnego zabiegu przedłużania. Efekty stosowania Nanolash stopniowo pojawiają się na przełomie kilku tygodni i utrzymują się nawet około pół roku. Nie ma metody bezpieczniejszej, tańszej i prostszej, która daje tak naturalne i nieprzesadzone efekty bez szkody dla naturalnych włosków.