Porównanie i test popularnych tuszów do rzęs. Które wypadły najlepiej?

Piękne i długie rzęsy bez konieczności wizyty w salonie? Wyraźne i pogrubione włoski bez wydawania na nie połowy wypłaty? Okazuje się, że to możliwe! Jednak, by faktycznie tak się stało, konieczny jest wybór idealnego tuszu do rzęs. Spośród wielu produktów dostępnych obecnie na rynku udało się wytypować aż 5 z nich, które pomogą w osiągnięciu zamierzonych efektów! 

ranking tuszów do rzęs

TOP 5 – ranking i porównanie najlepszych tuszy do rzęs!

Wybór 5 produktów, które znacznie wyróżniają się na tle innych, nie był łatwy. Mimo wszystko udało się wyselekcjonować 5 tuszy do rzęs, które wypadają najlepiej na tle innych. Co więcej, udało się je porównać ze sobą i uporządkować w chronologicznej kolejności!

1. Tusz do rzęs Nanolash

Tusz do rzęs Nanolash to obecnie jeden z najpopularniejszych kosmetyków do malowania rzęs. Produkt ten zdobywa każdego dnia coraz więcej uznania w oczach kobiet na całym świecie. Bez wątpienia zasługuje on na to, by znaleźć się na pierwszym miejscu w rankingu!

bardzo dobry tusz do rzęs nanolash
 • TRWAŁOŚĆ: Tusz do rzęs Nanolash jest trwały. Nie osypuje się on i nie kruszy pod koniec dnia. Jest on także wyjątkowo odporny na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Nie rozmazuje się i nie tworzy „efektu pandy”.
 • SZCZOTECZKA: Tusz do rzęs Nanolash wyposażony jest w perfekcyjnie wyprofilowaną, silikonową szczoteczkę. Dzięki niej można precyzyjnie zaaplikować produkt na włoski, rozczesać je, a także uchwycić najkrótsze z nich, które znajdują się w kąciku oka.
 • RÓŻNORODNOŚĆ: Producent Nanolash wypuścił na rynek dwie wersje swojego produktu. Jest to Nanolash Length & Curl Mascara – tusz wydłużająco podkręcający oraz Nanolash Volume Up Mascara – tusz pogrubiający. Dzięki temu każda z kobiet może dopasować produkt do swoich preferencji.

2. Lashcode Mascara

Tusz do rzęs Lashcode Mascara to tusz wydłużająco-pogrubiający. Podobnie jak poprzedni produkt, ten również cieszy się ogromnym uznaniem wśród kobiet. Maskara jest popularna i pozwala na osiągniecie spektakularnego efektu w makijażu rzęs.

dobry tusz do rzęs lashcode
 • TRWAŁOŚĆ: Lashcode Mascara to tusz do rzęs o wyjątkowej trwałości. Nie ma tendencji do rozmazywania się, kruszenia czy osypywania w ciągu dnia. Nie jest to tusz wodoodporny, ale dobrze znosi kontakt z wilgocią.
 • SZCZOTECZKA: Lashcode Mascara dysponuje wysokiej jakości szczoteczką. Jest ona dobrze wyprofilowana i sprawia, że aplikacja produktu jest prawdziwą przyjemnością. Szczoteczka z łatwością dotrze nawet do tych włosków, które znajdują się w kąciku oka.
 • RÓŻNORODNOŚĆ: Lashcode Mascara oferuje jedną wersję produktu. Jest nim tusz wydłużająco-pogrubiający.

3. Chanel Le Volume

Chanel Le Volume to produkt, który również zasługuje na to, by go docenić. Kosmetyk ten jest na rynku już od dłuższego czasu i faktycznie zdobył sobie szerokie grono zwolenniczek. Drobne mankamenty nie są w stanie przyćmić tego, że tusz do rzęs otwiera spojrzenie.

 • TRWAŁOŚĆ: Chanel Le Volume to maskara trwała. Nie ma ona tendencji do tego, by się kruszyć, czy osypywać na dolną powiekę. Nie jest to tusz wodoodporny. Może się zdarzyć, że zacznie się delikatnie rozmazywać podczas kontaktu z wilgocią.
 • SZCZOTECZKA: Chanel Le Volume oferuje dość dobrze wyprofilowaną szczoteczkę w kształcie spirali. Pozwala ona na równomierne rozprowadzenie produktu po włoskach. Niemniej jednak z uwagi na gęste i grube włókna, może pobrudzić powiekę podczas aplikacji.
 • RÓŻNORODNOŚĆ: Chanel Le Volume jest tuszem pogrubiającym. Jednocześnie występuje w różnych wariantach kolorystycznych.

4. Lancome Oscillation Power Mascara

Oscillation to pierwszy „wibrujący” tusz do rzęs, który wyróżnia się swoją jakością. Jednocześnie panie, które z niego korzystały, wskazywały także na drobne mankamenty, których nie dostrzegły np. w przypadku tuszu do rzęs Nanolash.

 • TRWAŁOŚĆ: Tusz do rzęs Oscillation cechuje się dość dobrą trwałością. Produkt może wytrzymać przez cały dzień pod warunkiem, że nie będą na niego działać niekorzystne czynniki. W przeciwnym wypadku może zacząć się osypywać.
 • SZCZOTECZKA: Oscillation to tusz do rzęs wyposażony w szczoteczkę wibrującą. Teoretycznie miało to ułatwić aplikację. Jednak sama szczoteczka jest wąska i posiada cienkie włókna. Korzystanie z niej wymaga nieco większej wprawy.
 • RÓŻNORODNOŚĆ: Tusz do rzęs Oscillation występuje tylko w jednej wersji i ma on za zadanie wydłużyć rzęsy.

5. Max Factor 2000 Calorie Mascara

Max Factor 2000 Calorie Mascara ma nadać rzęsom spektakularnej objętości oraz grubości. W praktyce jednak konieczne jest nałożenie więcej niż jednej warstwy produktu do uzyskania zadowalających efektów. To z kolei zwiększa prawdopodobieństwo, że rzęsy będą sklejone.

 • TRWAŁOŚĆ: Tusz do rzęs Max Factor 2000 Calorie Mascara nie jest wyjątkowo trwały. Produkt zaczyna się kruszyć i osypywać już pod koniec dnia. Ma też tendencję do rozmazywania się.
 • SZCZOTECZKA: Max Factor 2000 Calorie Mascara posiada standardową szczoteczkę. Nie jest ona najlepiej wyprofilowana, ale nie utrudnia wykonania aplikacji.
 • RÓŻNORODNOŚĆ: Max Factor 2000 Calorie Mascara jest tuszem dostępnym w kilku wersjach.

Ranking zgromadził 5 najlepszych produktów, które wyróżniają się na tle innych. Warto samodzielnie je przetestować!