Co to takiego: gąbka Konjac?
Gąbka Konjac wykonana jest z byliny rosnącej w Azji, Amorphophallus Konjac. Roślinka ta posiada wiele substancji odżywczych i naturalnych składników. Zawiera między innymi: białko, żelazo, miedź, cynk oraz witaminy A, E, D, B1, B12 i C. Gąbki idealnie nadają się do mycia skóry wrażliwej, są biodegradowalne i wykazują właściwości lecznicze. Te specyficzne myjki produkuje się ręcznie w sterylnych warunkach i w środowisku wolnym od zanieczyszczeń.
Jest kilka rodzajów gąbek Konjac, różniących się między sobą kolorem, właściwościami, składnikami wspomagającymi oczyszczanie skóry i wielkością. Wyróżniamy gąbki uniwersalne, z dodatkiem glinek i węgla bambusowego (te przypisane są każdemu z typów cery) oraz miękką gąbkę przeznaczoną dla dzieci. Gąbki są bardzo delikatne, nie powodują uszkodzeń naskórka, podrażnień i nie wysuszają skóry.
Jak myć twarz gąbką Konjac?
Gąbka Konjac oczyszcza twarz oraz masuje skórę. Tym samym usuwane są zanieczyszczenia z powierzchni skóry, zaskórniki; poprawia się krążenie krwi i ukrwienie komórek skóry. Gąbki mają odczyn zasadowy, co oznacza, że dobrze dopasowują się do naturalnego pH skóry. Jedna gąbeczka ma wielkość dłoni dorosłego człowieka. Po wysuszeniu myjka kurczy się. Jak używać gąbek Konjac? Przed myciem twarzy gąbkę należy dokładnie namoczyć w ciepłej wodzie. Kolistymi ruchami masujemy skórę twarzy, złuszczając martwy naskórek i usprawniając cyrkulację krwi.
Opcjonalnie możemy na gąbkę nałożyć kosmetyk myjący. Wystarczy niewielka ilość, ponieważ gąbka zwiększa wydajność produktu. Za pomocą gąbki Konjac możemy olejować twarz, zmywać maseczki lub wykonywać demakijaż.
O gąbkę Konjac trzeba dbać.
Tylko od nas zależy, jak długo gąbka Konjac będzie nam służyć. Generalnie myjkę należy wymieniać co około trzy miesiące lub wtedy, gdy zacznie się łamać i kruszyć. Jeśli na jej powierzchni zauważymy pleśń lub grzyby, natychmiast trzeba kupić nową gąbkę. Po każdym użyciu myjkę należy wysuszyć: odcisnąć nadmiar wody i powiesić do wyschnięcia na sznurku dołączonym do gąbki. Nie wolno przechowywać jej w kabinie prysznicowej i w łazience. Gąbkę można wygotować, by pozbyć się resztek kosmetyków z jej wnętrza.