Jak przyspieszyć porost włosów?

Włosy rosną średnio centymetr miesięcznie. W rzeczywistości jednak wszystko zależy od ich pielęgnacji, termoochrony, zdrowej diety i uwarunkowań genetycznych – na które niestety nie mamy wpływu. Istnieją natomiast pewne sposoby, które mogą przyspieszyć ten proces. Planujesz zapuścić włosy i chcesz, by rosły mocne, zdrowe oraz lśniące? Przy odrobinie wysiłku sprawisz, że nie tylko urosną szybciej, ale i zyskają lepszą kondycję. Jak to zrobić? Oto kilka wskazówek:

Zrezygnuj ze stylizacji na gorąco

Na czas zapuszczania włosów zrezygnuj z prostownicy i lokówki. Nawet najlepsze zabezpieczenie pasm przed wysoką temperaturą, nie ochroni ich przed uszkodzeniami i przesuszeniem. To samo tyczy się suszarki. Susząc włosy używaj letniego/chłodnego nawiewu. Inną możliwością jest pozostawienie włosów do samoczynnego wyschnięcia. Jeżeli Twoje włosy bez stylizacji wyglądają nijako, wypróbuj stylizacji “na zimno” np. loków na koczek lub pasek od szlafroka.

Skup się na odbudowie i regeneracji 

Jeśli jesteś posiadaczką bardzo zniszczonych włosów, powinnaś zadbać przede wszystkim o ich odbudowę. Warto do swojej pielęgnacji wprowadzić regularne olejowanie. Jeśli jeszcze tego nie robisz, koniecznie po każdym myciu stosuj maskę lub odżywkę. Wzmacniaj również włosy od wewnątrz przez zbilansowaną dietę, bogatą w witaminy. Pamiętaj także o nawadnianiu organizmu. Pij co najmniej 1 litr wody dziennie.

Nie bój się nożyczek

Bardzo suchych i rozdwojonych końcówek nie odbudujesz żadnym kosmetykiem. Nie żałuj zniszczonych włosów i zetnij je bez obaw o każdy milimetr. Uwierz, Twoje włosy Ci podziękują! Zyskają lepszy wygląd i przestaniesz mieć wrażenie, że “włosy nie rosną” – po prostu cały czas się łamały.

Zadbaj o skórę głowy

Zdrowy skalp to zdrowe włosy. Często jednak zapominamy o pielęgnacji skóry głowy, co jest błędem. To od niej zależy jak szybko nasze włosy będą rosły. Do pielęgnacyjnego rytuału wprowadź wcierki, będące bogatym źródłem witamin i minerałów potrzebnych włosom. Podczas wcierania wykonuj delikatne masaże skalpu, które stymulują cebulki włosowe. Raz na dwa tygodnie stosuj peeling do skóry głowy, który dokładnie ją oczyści z resztek produktów i pobudzi mikrokrążenie skóry.

Zabezpieczaj końcówki

Włosy niszczą się od końcówek, dlatego istotne podczas zapuszczania jest ich odpowiednie zabezpieczenie.  W tym celu sięgnij po silikonowe sera lub olejki na końce. Kilka kropli zmasowanych we włosy, uchroni je przed mechanicznymi uszkodzeniami takimi jak np. pocieranie o ubranie albo poduszkę albo wplątywaniem w suwak czy pasek torebki. Dzięki temu końcówki przetrwają dłużej w lepszej kondycji, a Ty nie będziesz musiała ich obcinać.

Podczas zapuszczania włosów bądź cierpliwa! Odpowiednio o niej dbaj a z pewnością Ci się odwdzięczą.